Kilka dobrych pomysłów na imprezę z motywem przewodnim

 

Nie masz koncepcji na oryginalną imprezę? Najgorętszym trendem ostatnich sezonów są imprezy tematyczne. Klimat PRL-u, Dziki Zachód, Hawaje, a ma możliwość Hollywood? Podpowiadamy jak zorganizować imprezę dla znajomych z motywem przewodnim. Świetna zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane!
Motyw przewodni – na czym polega?
Imprezy tematyczne polegają na tym, że wszystkie elementy zabawy, czyli strój, dekoracje, jedzenie, drinki, muzyka, podporządkowane są jednemu motywowi tematycznemu.
Tematyka może być bardzo różna, zależy od pomysłowości oraz dodatkowo zainteresowań gospodarzy i gości. Najbardziej popularne są imprezy stylizowane na lata przeszłe (tu rozpiętość duża – od starożytności do współczesności). Często eksploatowanymi motywami są też: kolory, filmy, bajki, kraje, gwiazdy ekranu, profesje.
Motyw przewodni to świetny koncepcja, ażeby przerobić schematyczne przyjęcia w pełną wrażeń i śmiechu imprezę, która zostanie na długo w pamięci uczestników.
Organizacja
Kobiety i mężczyźni goście wraz z gospodarzami powinni dopasować stroje do wybranego motywy. Gospodarze muszą zadbać o detale dekoracji inspirowane tematyką imprezy. Jedzenie , a oprócz tego drinki również powinny, choćby elementami, nawiązywać do głównego motywu. Istotnym składnikiem imprezy, jak nie najbardziej istotnym, jest muzyka, dlatego przedtem warto opracować playlistę związaną z tematem przewodnim.
żeby gospodarze mieli siłę na imprezę do białego rana po tych wszystkich przygotowaniach, dobrym rozstrzygnięciem jest rozdzielenie niektórych zleceń pomiędzy gości, jeśli na 100% mają na to chęć, na przykład. dziewczyny przygotowują tematyczne przekąski, a mężczyźni odpowiedzialni są za drinki.
Pomysły na imprezę tematyczną
Klimat PRL-u – kompletując strój warto przeszukać szafę babci albo mamy. Ze 100% pewnością znajdziecie coś w stylu obszernej marynarki z poduszkami i dżinsowej spódnicy. Mężczyźni nosili wyrachowane baki, wąsy i obcisłe koszule z wystającym podkoszulkiem. Dekorację można zrobić z rolek papieru na sznurku, goździków, haseł robotników wymalowanych na papierze. Atrakcją będą dania i drinki wydawane tylko na kartki. Świetnym pomysłem na zabawę dla uczestników jest gra w kalambury z socjalistycznymi hasłami typy: „Bimber przyczyną ślepoty”.
Lata 60. – to czas hipisów i dzieci-kwiatów. Najbardziej charakterystyczne szczegóły ubioru to dzwony, kwiatowe wzory, chustki, pacyfki, lenonki. Z muzyką z tych lat nie będzie większego dylematu, repertuar znany i lubiany: rock’n’roll, twist, swing. Wnętrze można udekorować namalowanymi na papierze kwiatami, pacyfkami i napisami „Sex, drugs and rock’n’roll”. Drinkom można nadać nazwy znanych piosenkarzy, np. Jimi Hendrix czy Janis Joplin. Świetną zabawą dla uczestników może być gra w skojarzenia dotyczące lat 60.
Hawajska – hawajski kostium to spódnica z „trawy”, japonki i naszyjnik z kwiatów. Klimat stworzą leżaki i girlandy. Drinki koniecznie z palemką. Na stole dużo ananasów. Myśl na zabawę: kto najlepiej zatańczy taniec hula.
Dziki Zachód – kowboje i kowbojki ubierają kapelusze, kamizelki, czerwone bandanki na szyję, pas do broni z kaburami oraz dodatkowo gwiazdę szeryfa. Wnętrze można udekorować kaktusami lub imitacjami nadmuchiwanymi i narysowanymi oraz plakatami z napisem „Wild West”. Muzyka w typu country. Uczestnicy mogą spróbować wspólnie zatańczyć kankana. Również gra w rzutki połączona z konkursem dostarczy wielu emocji.
Batman i przyjaciele – uczestnicy przebierają się za charakterystycznych bohaterów filmu, np. Batmana, Jokera, Robina, Kobietę Kota. Dekorację można zrobić z powycinanych z papieru nietoperzy i typowego znaku widniejącego na piersi Batmana. Daniom i drinkom można nadać śmieszne nazwy z przedrostkiem Bat-, na przykład. „Batgrzanki” lub „Batsałatka”. Konkursem, który rozrusza towarzystwo ma możliwość być gra twister.
Bollywood – klimat indyjskich filmów nie będzie nieprosty do odtworzenia. Stroje muszą być kolorowe i błyszczące, panie powinny założyć sari – tu może przydatna okazać się zasłonka, a panowie turban i dhoti – czyli długą tunikę (mona poszukać w sklepach indyjskich albo pożyczyć sukienkę w tym typu od koleżanki, siostry albo dziewczyny). Co do oprawy muzycznej, też nie powinno być większych trudności ze znalezieniem muzyki z filmów indyjskich. Wnętrze można udekorować kolorowymi chustami i figurkami słoni (można powycinać z papieru). Na stole powinny pojawić się indyjskie potrawy, na przykład. beguni (obtoczone w cieście kawałki warzyw), ryż z carry, carry z ciecierzycy. Atrakcją ma możliwość być konkurs tańca bollywoodzkiego.
Indianie – charakterystyczne szczegóły indiańskiego stroju to pióropusz, frędzle na rękawach luźnej, dłuższej bluzki oraz dodatkowo szerokie spodnie. Dodatkami mogą być: napierśnik, strzała, tomahawk. Lokal mieszkalny można udekorować wigwamami i kolorowymi piórami. Goście mogą uczestniczyć w konkursie na najzabawniejsze indiańskie imię, na przykład. Ten, który zamienił blada twarz na czerwoną albo intrygującą nazwę potrawy, na przykład. sałatka Winnetou.
Kosmici – w tym przypadku kostiumy to duże pole do inwencji: maski, czułka, rurki, ciało pomalowane na zielono, fioletowo albo srebrno. Do stroju ufoludka może być przydatna folia aluminiowa. Dom można udekorować spodkami oraz kulami imitującymi planety, rysunkami kosmitów. Każdemu z uczestników zostanie nadane kosmiczne imię, na przykład. Eti albo Anakin Skywalker itd. Drinki powinny być w kolorze zielonym z zawiniętymi słomkami. Na stole mogą pojawić się kanapki z wizerunkiem ufoludka z czułkami z wykałaczek i oliwek.
Dżungla – przebrania nie będą zbyty trudne, wystarczy kawałek materiał lub futerka na biodra, wąż na szyję, bose stopy i gotowe. Dekoracje mogą stanowić nadmuchiwane palmy i zielone linki imitujące liany. Na stole jako przekąski albo ozdoba mogą pojawić się banany i kokosy.
Red carpet – wszyscy ludzie przebierają się za gwiazdy ekranu; podstawowy szczegół dekoracji to czerwony dywan; z głośników leci muzyka z filmów. Urozmaiceniem może być gra w filmowe kalambury albo karaoke

Nie posiadasz myśli na oryginalną imprezę? Najgorętszym trendem ostatnich sezonów są imprezy tematyczne. Klimat PRL-u, Dziki Zachód, Hawaje, a ma możliwość Hollywood? Podpowiadamy jak zorganizować imprezę dla znajomych z motywem przewodnim. Świetna zabawa i niezapomniane wrażenia gwarantowane!

 

Motyw przewodni – na czym polega?

Imprezy tematyczne polegają na tym, że wszystkie elementy zabawy, czyli strój, dekoracje, jedzenie, drinki, muzyka, podporządkowane są jednemu motywowi tematycznemu.

 

Tematyka ma możliwość być bardzo różna, uzależniony jest od pomysłowości oraz dodatkowo zainteresowań gospodarzy i gości. Najbardziej popularne są imprezy stylizowane na lata przeszłe (tu rozpiętość duża – od starożytności do współczesności). W znaczącej liczbie przypadków eksploatowanymi motywami są też: kolory, filmy, bajki, kraje, gwiazdy ekranu, profesje.

 

Motyw przewodni to świetny koncepcja, ażeby przerobić schematyczne przyjęcia w pełną wrażeń i śmiechu imprezę, która zostanie na długo w pamięci uczestników.

 

Organizacja

Kobiety i mężczyźni goście wraz z gospodarzami powinni dopasować stroje do wybranego motywy. Gospodarze muszą zadbać o szczegóły dekoracji inspirowane tematyką imprezy. Jedzenie , a dodatkowo drinki również powinny, choćby elementami, nawiązywać do głównego motywu. Istotnym składnikiem imprezy, jak nie najbardziej istotnym, jest muzyka, dlatego poprzednio warto opracować playlistę związaną z tematem przewodnim.

 

żeby gospodarze mieli siłę na imprezę do białego rana po tych wszystkich przygotowaniach, dobrym rozstrzygnięciem jest rozdzielenie niektórych prac pośród gości, jeżeli bez wątpienia posiadają na to chęć, np. dziewczyny przygotowują tematyczne przekąski, a mężczyźni odpowiedzialni są za drinki.

 

Pomysły na imprezę tematyczną

Klimat PRL-u – kompletując strój warto przeszukać szafę babci lub posiadamy. Ze stuprocentową pewnością znajdziecie coś w rodzaju obszernej marynarki z poduszkami i dżinsowej spódnicy. Mężczyźni nosili zaawansowane baki, wąsy i obcisłe koszule z wystającym podkoszulkiem. Dekorację można zrobić z rolek papieru na sznurku, goździków, haseł robotników wymalowanych na papierze. Atrakcją będą dania i drinki wydawane wyłącznie na kartki. Świetnym pomysłem na zabawę dla uczestników jest gra w kalambury z socjalistycznymi hasłami typy: „Bimber przyczyną ślepoty”.

Lata 60. – to czas hipisów i dzieci-kwiatów. Najbardziej charakterystyczne detale ubioru to dzwony, kwiatowe wzory, chustki, pacyfki, lenonki. Z muzyką z tych lat nie będzie większego kłopotu, repertuar znany i lubiany: rock’n’roll, twist, swing. Wnętrze można udekorować namalowanymi na papierze kwiatami, pacyfkami i napisami „Sex, drugs and rock’n’roll”. Drinkom można nadać nazwy znanych piosenkarzy, np. Jimi Hendrix czy Janis Joplin. Świetną zabawą dla uczestników ma możliwość być gra w skojarzenia dotyczące lat 60.

Hawajska – hawajski kostium to spódnica z „trawy”, japonki i naszyjnik z kwiatów. Klimat stworzą leżaki i girlandy. Drinki koniecznie z palemką. Na stole dużo ananasów. Myśl na zabawę: kto najlepiej zatańczy taniec hula.

Dziki Zachód – kowboje i kowbojki ubierają kapelusze, kamizelki, czerwone bandanki na szyję, pas do broni z kaburami oraz gwiazdę szeryfa. Wnętrze można udekorować kaktusami albo imitacjami nadmuchiwanymi i narysowanymi oraz plakatami z napisem „Wild West”. Muzyka w rodzaju country. Uczestnicy mogą spróbować wspólnie zatańczyć kankana. Również gra w rzutki połączona z konkursem dostarczy wielu emocji.

Batman i przyjaciele – uczestnicy przebierają się za charakterystycznych bohaterów filmu, na przykład. Batmana, Jokera, Robina, Kobietę Kota. Dekorację można zrobić z powycinanych z papieru nietoperzy i typowego znaku widniejącego na piersi Batmana. Daniom i drinkom można nadać śmieszne nazwy z przedrostkiem Bat-, na przykład. „Batgrzanki” lub „Batsałatka”. Konkursem, który rozrusza towarzystwo ma możliwość być gra twister.

Bollywood – klimat indyjskich filmów nie będzie nieprosty do odtworzenia. Stroje muszą być kolorowe i błyszczące, panie powinny założyć sari – tu może przydatna okazać się zasłonka, a panowie turban i dhoti – czyli długą tunikę (mona poszukać w sklepach indyjskich lub pożyczyć sukienkę w tym typu od koleżanki, siostry lub dziewczyny). Co do oprawy muzycznej, także nie powinno być większych trudności ze znalezieniem muzyki z filmów indyjskich. Wnętrze można udekorować kolorowymi chustami i figurkami słoni (można powycinać z papieru). Na stole powinny pojawić się indyjskie potrawy, np. beguni (obtoczone w cieście kawałki warzyw), ryż z carry, carry z ciecierzycy. Atrakcją ma możliwość być konkurs tańca bollywoodzkiego.

Indianie – charakterystyczne szczegóły indiańskiego stroju to pióropusz, frędzle na rękawach luźnej, dłuższej bluzki , a dodatkowo szerokie spodnie. Dodatkami mogą być: napierśnik, strzała, tomahawk. Mieszkanie można udekorować wigwamami i kolorowymi piórami. Goście mogą uczestniczyć w konkursie na najzabawniejsze indiańskie imię, np. Ten, który zamienił blada twarz na czerwoną lub ciekawą nazwę potrawy, przykładowo. sałatka Winnetou.

Kosmici – w tym przypadku kostiumy to duże pole do inwencji: maski, czułka, rurki, ciało pomalowane na zielono, fioletowo lub srebrno. Do stroju ufoludka ma możliwość być przydatna folia aluminiowa. Mieszkanie można udekorować spodkami , a dodatkowo kulami imitującymi planety, rysunkami kosmitów. Każdemu z uczestników zostanie nadane kosmiczne imię, przykładowo. Eti albo Anakin Skywalker itp. Drinki powinny być w kolorze zielonym z zawiniętymi słomkami. Na stole mogą pojawić się kanapki z wizerunkiem ufoludka z czułkami z wykałaczek i oliwek.

Dżungla – przebrania nie będą zbyty nieproste, wystarczy kawałek materiał albo futerka na biodra, wąż na szyję, bose stopy i gotowe. Dekoracje mogą stanowić nadmuchiwane palmy i zielone wskaźniki adresów www imitujące liany. Na stole jako przekąski albo ozdoba mogą pojawić się banany i kokosy.

Red carpet – Ci przebierają się za gwiazdy ekranu; kluczowy element dekoracji to czerwony dywan; z głośników leci muzyka z filmów. Urozmaiceniem ma możliwość być gra w filmowe kalambury albo karaoke.

 

2 odpowiedzi do “Kilka dobrych pomysłów na imprezę z motywem przewodnim”

  1. Najlepiej to mi się spodobało Red Carpet, bo na taką imprezę można założyć jakąś wystrzałową kieckę. Dla efektu z mojego samochodu przy wysiadaniu leciałyby dekoracje balonowe Warszawa i każdemu szczęka by opadła. Trzeba zorganizować koniecznie!!!

  2. Laski zawsze szukają okazji do założenia odlotowej kiecki… Nie mówię, że źle jednak wolę nadmuchiwane palmy z jakimiś ciekawym nadrukami na balonach Warszawa i git imprezka gotowa. A tam dziewczyny w skąpych opaskach biodrowych… 🙂

Dodaj komentarz